دوشنبه 13 شهریور 1396

کارهای لازم قبل از استخدام دکوراتور

قبل از استخدام دکوراتور باید چه کاری انجام دهیم

بعد از جا به جایی اثاثیه و اسباب کشی به خانه ی جدید با کمک شرکت های باربری(اتوبار) استخدام یک طراح حرفه ای می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد. در صورتی که شما بدانید که چه چیزی می خواهید ولی نتوانید آن را به انجام برسانید , ندانید که از کجا باید شروع کنید و یا زمان آزاد زیادی نداشته باشید , استخدام یک دیزاینر  حرفه ای یا یک دکوراتور می تواند ایده های شما را به زیبایی به سرانجام برساند. آنها می توانند خلاقیت و تجربه ی خود را به خانه ی شما آورده و یک خانه ی دنج و پر از آرامش را برای شما و عزیزانتان آماده کنند . اگر چه استخدام یک دیزاینر حرفه ای می تواند یک راه حل عالی برای مشکلات تزئینی شما باشد ولی آنها نمی توانند جادو کنند و یک روزه همه چیز را حل کنند.

لازم که شما نیز برای بهتر انجام شدن این کار وظایف خود را به خوبی انجام دهید. برای اطمینان بیشتر قبل از استخدام طراح مطمئن شوید که موارد زیر را در نظر گرفته اید .

دیزاینر یا دکوراتور :

قبل از استخدام شما باید تصمیم بگیرید که کدام یک برای پروژه ی شما مناسب تر است دیزاینر یا دکوراتور؟ اگرچه در ظاهر کار هردوی آن ها شبیه هم است ولی در حقیقت کار هردوی آن ها با هم متفاوت است . یک دیزاینر داخلی در دیزاین فضا نقش دارد . این می تونه شامل جا به جایی دیوار ها , بزرگ کردن درب و پنجره ها و جا به جا کردن راه پله ها باشد و اساسا با برنامه ریزی فضا را برای معماران و پیمانکاران آماده می کنند.

ولی از سوی دیگر , دکوراتور تنها در تزئین فضای طراحی شده و تکمیل شده شرکت می کند دیزاینر های داخلی می توانند در تزئین نیز نقشی داشته باشد ولی دکوراتورها در طراحی نقشی ندارند .

تعیین سبک :

تعیین سبک و نوع کار می تواند دشوار باشد . شما می توانید با قرار دادن نوع کارهای مورد علاقه با خصوصیات مشترک سبک کار خود را مشخص کنید . ممکن است که سبک شما تصویری از ذهن شما و یا ترکیبی از چند عنصر از سبک های دیگر باشد.

مزیت و برتری سبکی که از تصویر ذهن شما می آید این است که می تواند به دکوراتور در ارزیابی آن چه را که شما دوست دارید و چگونگی قرار دادن عناصر متناسب در کنار هم کمک کند. به عنوان مثال نام هایی مانند (جهان مدرن)(شیک صنعتی) که به چیزی داده می شود یک تصویر ذهنی ایجاد می کند که می تواند راحت تر واقعیتها را تغییر ایجاد کند.

سخت ترین قسمت دکوراسیون ساختمان پرداخت هزینه های وسایل تزئینی است.

مطمئنا به دلیل کمک گرفتن از شرکت های اتوبار برای اسباب کشی از مقدار هزینه ای که برای این جا به جایی پس انداز کرده اید کم شده است. دکوراسیون و تزئینات می تواند گران تمام شود بخصوص اگر از خانه های تزئین شده ی در کتاب ها و مجلات الهام بگیرید .شما باید به خاطر داشته باشید که این خانه ها ارزان نیستند اگر پول کافی داشته باشید به هر وسیله ای این کار را انجام می دهید  ولی در بیشتر موارد لازم است که بودجه ی واقعی خود را مشخص کنید صادق باشید در مورد هزینه های  خود و این که چه مقدار باید برای این پروژه هزینه کنید. به این ترتیب می توانید کیفیت و نوع سرویسی که دکوراتور می تواند انجام دهد را مشخص کنید. هم چنین به یاد داشته باشید که دیزاینر های حرفه ای هیچ الگوی هزینه ای ثابتی ندارند بنابراین شما باید هر مورد را به طور جداگانه ارزیابی کنید.

تحقیقات :

اگر واقعا نمی دانید که چه می خواهید با جستجوی پایگاه داده های آنلاین شروع کنید . دکوراتورهای حرفه ای منطقه ی خود را پیدا کنید. بهتر است که زمان بیشتری را صرف کنید تا بتوانید با طراحی که سبکش به نگاه شما نزدیک است آشنا شوید . هم چنین اگر طراحی خانه ای مورد پسند شماست از آن ها بخواهید طراح خود را به شما معرفی کنند .

مصاحبه :

فقط به این دلیل که سبک دکوراتور مورد نظر را دوست دارید لزومی ندارد که او را استخدام کنید. علاوه بر سلیقه ,  شخصیت فرد نیز مهم است . او باید از نظر شخصیتی به گونه ای باشد که شما با او به راحتی کار کنید آنها باید بدانند که شما چگونه زندگی می کنید و از علایق و سلیقه ی شما نیز باخبر باشند. در بسیاری از موارد آنها از جزیی ترین مسائل زندگی شما سوال می کنند. احتمالا شما نیز زمان زیادی را با این افراد صرف بازدید از فروشگا هها و مراکز طراحی می کنید . لازم نیست که حتما با شخص مورد نظر دوستی صمیمی داشته تا رابطه ی کاری خوبی هم داشته باشید.

چشم انداز :

تعیین سبک مورد علاقه شما و اجرای آن توسط دکوراتور با کمک گرفتن از چشم انداز بسیار آسان تر خواهد بود. این می تواند یک مجموعه از اقلامی مانند بریده ی جراید , عکس ها , تکه های پارچه ها , نمونه های تصویر زمینه و غیره باشد. بهتر است منابع الهام بخش مانند رنگ , الگو , بافت وسایل مورد علاقه مانند مبلمان , آئینه و شمعدان و غیره را در نظر داشته باشید. دکوراتور با ترکیب اینها خانه ای پر از آرامش را به شما هدیه دهد. به دکوراتور خود اعتماد کنید و اگر موافق با حذف وسایلی بود شما نیز قبول کنید .

آیتم های مهم را مشخص کنید :

قبل از شروع کار با دکوراتور و طراح , باید بدانید که چه موارد ی برای شما مهم است . هر کسی چیزی دارد که برای او خیلی مهم است مانند یک مجسمه خانوادگی قدیمی یک قطعه هنری , مبلمان و یا حتی یک سوغاتی نه چندان زیبا بهتر است که این وسایل را برای اینکه در دکوراسیون جدید نیز استفاده شوند را جدا کنید هنگامی که با دکوراتور خود مشورت می کنید مطمئن شوید که او به صحبتهای شما اهمیت داده و آن ها را در ضمن کار در نظر می گیرد.

در برخی موارد یک وسیله ی خاص و گران تبدیل به قطعه ای الهام بخش برای کل فضا خواهد شد . همه ی ما مایلیم تا به دلایل احساسی چیز هایی را به دیوار آویزان کنیم که اصلا به آن نیازی نیست. مسئولیت پذیر باشید و به دکوراتور خود اعتماد کنید.